Plastförslutningar (DuoFlapperCap) från Joma Kunststofftechnik GmbH
Skicka produktförfrågan
DuoFlapperCap från Joma är utformad för universella tillämpningar på glas- eller plastbehållare. Den kan användas tillsammans med Joma Glass och Securibox.
Fördelar
- Inbyggt skydd mot manipulering
Skyddet mot manipulering är klart synligt för konsumenten och skyms inte av själva shakerdelen. Det möjliggör också kostnadsbesparande fyllning genom att minska arbetsstegen och bitarna.
- Användning med en hand
Med ett handledsgrepp är det särskilt enkelt och bekvämt att öppna och stänga igen. Detta är möjligt tack vare sidolocketflikar med en praktisk aktiv gångjärnsstängning.
- Justerbara shakeröppningar
Kunderna kan själva utöka den ena eller andra storleken på de perforerade öppningarna till hälltunnan.
- Aromaskydd
Det geniala arrangemanget av tätningar i locket garanterar ett långvarigt aromskydd - även efter första öppningen.
- Mångsidiga användningsområden
Två storlekar finns tillgängliga redan från början, som var och en passar till en mängd olika glas- och plastbehållare.
- Stängning med aktivt gångjärn
Gör det möjligt att enkelt öppna och stänga igen.
Skicka produktförfrågan